Coming Soon

Het gebruik van drones - een juridische vlucht

“Wat brengt de nieuwe Europese dronewetgeving?”

Het gebruik van drones - een juridische vlucht

Introductie

Sinds januari 2021 is de gestandaardiseerde Europese dronewetgeving van kracht die de nationale wetgeving heeft vervangen. Dankzij dit nieuwe juridische kader is het duidelijk geworden wat de regelgevende mogelijkheden en beperkingen zijn bij het gebruik van drones. Dit heeft grote impact op drone operaties.

Tijdens deze opleiding staan we stil bij de juridische bepalingen die het gebruik van drones op korte en langere termijn in goede banen moeten leiden.

Voor wie is deze opleiding bestemd?

Deze opleiding richt zich tot medewerkers van:

  • openbare besturen
  • politiediensten
  • social- en non-profitorganisaties
  • bedrijven

die het gebruik van drones willen toepassen in hun werking of beleidsadvies geven m.b.t. het gebruik van drones en ingrijpen bij overtredingen en/of klachten.

Methodologie

Op locatie (standaard) of via interactieve webinar (corona-modus)

Hoe ziet het programma van deze opleiding eruit?

Drones kunnen ingezet worden op tal van domeinen. We denken aan bewaking, inspectie van infrastructuur, ruimtelijke ordening en planning, vervoer van goederen, enz.

Uiteraard moeten we rekening houden met enkele juridische aandachtspunten bij het gebruik van drones zoals bij veiligheid en privacy.  

  • Welke wetgeving m.b.t. het privaat en commercieel gebruik van op afstand bestuurde luchtvaartuigen in het Belgische luchtruim is van toepassing?
  • In welke gevallen moet men aan de bepalingen voldoen?
  • Welke verplichtingen zijn er voor het gebruik van een drone, voor de piloot?
  • In welke situaties kunnen drones gebruikt worden?

Deze interactieve sessie werkt vanuit concrete vragen door de deelnemers.

Bijkomende info

  • Overheid, social profit en vzw's: € 160 per persoon excl. BTW.
  • Profit: € 240 per persoon excl. BTW.

Wilt u graag een opleiding aanpassen op maat van uw bedrijf?

Samen creëren we uw perfecte opleiding!

IVG.JPG

Inez Vangheluwe

Commercieel coördinator

Ik wens een incompany opleiding

Een vraag over deze opleiding?

Wij zijn er voor u! Contacteer ons en wij helpen u met veel enthousiasme verder.

Stel uw vraag