Vanaf 15/04/2027
Fundamenten omgevingsrecht: planning
-
Gent
-
2 Sessie(s)
-
245,00 excl. BTW
Met deze grondige en intensieve opleiding van 2 sessies (2 x 3u) krijg je een goed inzicht in de materie van de ruimtelijke planning en ben je mee met alle actuele ontwikkelingen.
Voor wie is deze opleiding bestemd?
- Deze opleiding is bestemd voor ambtenaren werkzaam op diensten stedebouw, ruimtelijke ordening of milieu van steden en gemeenten, provinciale overheden of de Vlaamse overheid, alsook voor collega's die vanuit hun job een beter inzicht nodig hebben in deze materie, vrijwilligers in adviesraden zoals de GECORO en bevoegde schepenen.
- Ook nuttig voor medewerkers van politiediensten, intercommunales, sociale huisvestingsmaatschappijen, verenigingen en studiebureaus die vaak optreden namens overheden of hen begeleiden bij wijzigingen in de ruimtelijke planning.
- Eveneens bestemd voor medewerkers van publieke of social profit instellingen die met deze regelgeving worden geconfronteerd.
Programma
- Structuurplannen, uitvoeringsplannen en oude instrumenten zoals de BPA's op verschillende planningsniveaus, procedure, inhoud en hiërarchie
- Het Ruimtelijk Structuurplan Vlaanderen: grote lijnen, visie, ruimtelijke principes, gewenste ruimtelijke structuur, soorten bepalingen
- Nieuw beleidsplan Ruimte Vlaanderen; doelstellingen en impact
- Ruimtelijke projecten van gewestelijk en strategisch belang, toepassing van het decreet complexe projecten, grote lijnen inzake procedure
- Bestemmingsvoorschriften en de typevoorschriften
- Thematische RUP's
- Bijzondere gebieden
- Impact van plannen in opmaak, ontwerpplannen en definitieve plannen op de vergunningsprocedure
- Het wijzigen van de bestemming van gronden
- Planschadevergoeding en planbatenheffing
- Stedenbouwkundige verordeningen als instrumenten voor beleid en ruimtelijke planning
- Verloop wijziging van een RUP of opmaak van een nieuwe RUP
- Ruimte voor praktische vragen en problemen, intervisie en uitwisseling van goede en slechte praktijken
Inhoudelijk kan bij iedere sessie ingegaan worden op de praktijkproblemen en algemene vragen waarmee je geconfronteerd wordt.
Onze opleidingen
Locaties en data
Gent
Bekijk lesdataRaymonde de Larochelaan 13, 9051 Gent
€ 245,00
excl. BTW
Duur
€ 245,00
excl. BTW
Volg aparte modules of het volledige traject!
-
Vanaf 15/04/2027
Gent
-
1160,00 excl. BTW
-
8 Sessie(s)
-
Vanaf 15/04/2027
Gent
-
885,00 excl. BTW
-
11 Sessie(s)
Wilt u graag een opleiding op maat ?
Samen creëren we uw perfecte opleiding!
Steven Soenen
Projectcoördinator
Een vraag over deze opleiding?
Wij zijn er voor u! Contacteer ons en wij helpen u met veel enthousiasme verder.
Stel uw vraag