Vanaf 12/06/2026

Bewindvoering: praktijk en regelgeving van de vrederechter

  • icon Webinar
  • icon 2 sessie(s)
  • icon 225,00 excl. BTW

Omschrijving

Sinds 1 september 2014 werd het systeem van het beschermingsstatuut voor wilsonbekwamen gewijzigd. Sindsdien bestaat er nog één globaal beschermingsstatuut. De verschillende statuten worden opgeheven en worden in één beschermingsstatuut geïntegreerd.


Het stelsel van de voorlopige bewindvoering werd als basis gebruikt voor het nieuwe systeem. In dit systeem kan de vrederechter een 'bescherming op maat' uitwerken. Hierbij zal hij in de eerste plaats kijken naar de mogelijkheden van de betrokkene zelf. In het nieuwe systeem zal de beschermde persoon zelf ook meer betrokken worden in het besluitvormingsproces. De vrederechter zal luisteren en rekening houden met de wil van de beschermde persoon.


Tijdens deze opleiding bespreken we de belangrijkste aandachtspunten van de "Wet van 17 maart 2013 tot hervorming van de regelingen inzake onbekwaamheid en tot instelling van een nieuwe beschermingsstatus".


Dankzij een praktijkgerichte uiteenzetting zul je na de opleiding de belangrijkste krachtlijnen van de wet kennen, en weten hoe dit toegepast kan worden op je patiënten.

Voor wie is deze opleiding bestemd?

Deze opleiding richt zich tot medewerkers en ambtenaren die vaak in contact komt met vragen rond 'Voorlopige bewindvoering' en juridische conflicten hierrond:

  • Politiezones
  • CAW's
  • OCMW's
  • Sociale diensten
  • Openbare besturen en overheidsinstellingen

Inschrijvingsrecht voor magistraten, gerechtelijke stagiairs en personeelsleden van de rechterlijke orde: 150 euro (excl. BTW)

Opleiding erkend door IGO (TEC-E23200)

Gelieve bij inschrijving je functie en korps te vermelden.

 

"Voor hen die zich inschrijven doch niet effectief aanwezig zijn neemt het Instituut voor gerechtelijke opleiding de eventuele kosten niet ten laste. Vervanging door een collega is evenwel toegestaan, die dan met vermelding van naam en functie tekent naast de naam van de vervangen collega."

Hoe ziet het programma van deze opleiding eruit?

  • Inwerkingtreding
  • Krachtlijnen
  • Voornaamste vernieuwingen: een overzicht
  • De nieuwe regeling
    • De buitengerechtelijke bescherming
    • De rechterlijke beschermingsmaatregel: bijstand of vertegenwoordiging?
  • De procedure
  • Eerste evaluatie van de nieuwe regeling

Onze opleidingen

Locaties en data

Vanaf 12/06/2026

€ 225,00

excl. BTW

De vermelde lesdata en -uren kunnen nog wijzigen.

Lesdagen

vrijdag (12/06)
vrijdag (19/06)

Uur

09:00 - 12:00
09:00 - 12:00

€ 225,00

excl. BTW

Ook interessant voor jou

Zorgvolmacht: Regelgeving en aandachtspunten voor de praktijk

De zorgvolmacht. Preventieve aanpak voor het moment dat een persoon handelings- of wilsonbekwaam wordt.
Nieuw aanbod nog niet beschikbaar. Schrijf je in op de wachtlijst of klik op ‘Hou me op de hoogte’ en ontvang een mail van zodra je kan inschrijven
  • icon 12/05/2026
  • icon Webinar
  • icon 1 sessie
  • icon 135,00 excl. BTW
icon chevron right
De zorgvolmacht. Preventieve aanpak voor het moment dat een persoon handelings- of wilsonbekwaam wordt.
Nieuw aanbod nog niet beschikbaar. Schrijf je in op de wachtlijst of klik op ‘Hou me op de hoogte’ en ontvang een mail van zodra je kan inschrijven

Wilt u graag een opleiding op maat ?

Samen creëren we uw perfecte opleiding!

Foto Steven Soenen

Steven Soenen

Projectcoördinator

Ik wens een incompany opleiding

Een vraag over deze opleiding?

Wij zijn er voor u! Contacteer ons en wij helpen u met veel enthousiasme verder.

Stel uw vraag