Startdatum niet gekend
Kettingzaaggebruik - ECS2 - Basisveltechnieken
-
Nog niet gekend
-
Nog niet gekend
-
Nog niet gekend
Introductie
De ECS2-opleiding richt zich op het vellen van lichte bomen met een diameter op velhoogte kleiner dan de lengte van het zaagblad (30-40 cm). Deze tweede opleiding in de ECS-reeks volgt de Europese kettingzaagstandaarden en biedt groenmedewerkers de kennis en vaardigheden om lichte bomen veilig te vellen door middel van aangepaste veltechnieken en met speciale aandacht voor veiligheid.
Wat kent men na het volgen van deze opleiding?
Na afloop van deze opleiding bent u grondig voorbereid op het ECC2-examen, dat uw kennis en vaardigheden test in het vellen van lichte bomen.
Omschrijving
De ECS2-opleiding behandelt de technieken voor het vellen van bomen die kleiner zijn dan de lengte van het zaagblad op velhoogte. Naast de klassieke veltechniek maken we u ook vertrouwd met de 'split level-' , de zijdelingse steunband- en de halterbandtechniek. Zo bent u gewapend om nagenoeg elke boom neer te leggen in de gewenste richting, los van zijn natuurlijke valrichting. Daarnaast leert u ook hoe u vasthangende bomen veilig kan neerhalen met verschillende handhulpmiddelen.
Voor wie is deze opleiding bestemd?
Deze opleiding is bedoeld voor groenmedewerkers die al ervaring hebben met de kettingzaag en zich willen verdiepen in het veilig vellen van lichte bomen.
Toelatingsvoorwaarden
Om toegelaten te worden tot deze opleiding volgde u eerder al de opleiding ECS 1 – kettingzaagonderhoud en doorkorttechnieken, liefst minder dan vijf jaar geleden.
Hoe ziet het programma van deze opleiding eruit?
1.Theorie (dag 1 voormiddag):
Stappenplan en werkvolgorde bij het vellen van bomen
Het zagen van worteluitlopen, valkerf en spintsnedes
Breuklijst en velsnede
Achterhangende en voorhangende bomen
Verschillende veltechnieken en hoe een keuze maken?
Wat met vasthangende bomen?
Hoe een gevelde boom opwerken?
2.Praktijk (dag 1 namiddag en dag 2):
Last minute risico-analyse (LMRA)
Demonstratievelling door de lesgever
Uitvoeren van vellingen bij rechte bomen, voorhangende en achterhangende bomen
Veilig onttakken van de gevelde bomen
Bijkomende info
Om aan het praktijkgedeelte van de ECS2-opleiding te mogen deelnemen, draagt u verplicht uw persoonlijke beschermingsmiddelen:
•zaagschoenen
•zaagbeveiligde broek
•lichte werkhandschoenen
•een veiligheidshelm met gezichts- en gehoorbescherming
Wilt u graag een opleiding op maat ?
Escala helpt u graag in uw continu streven naar verbetering en professionalisering.
Via in-house opleidingen, advies en begeleiding biedt Escala de nodige ondersteuning.
Vincent Burny
Productmanager
Een vraag over deze opleiding?
Wij zijn er voor u! Contacteer ons en wij helpen u met veel enthousiasme verder.
Stel uw vraag