09 juni 2026
Vzw studiedag (voorjaarseditie)
Campus Gent NETWORKS TWO | Raymonde de Larochelaan 13 | 9051 Gent
-
€ 290 pp. plus 21% BTW
Wat kan men na het volgen van deze studiedag?
De deelnemers passen de laatste vzw wetgeving, strategie, leiderschap, fiscale, financiële, HR en andere management actualia toe in hun organisaties en op de zich voordoende cases.
Omschrijving
De bestuurders, directie en andere (financiële) leidinggevenden en stafmedewerkers van vzw's hebben een constante nood aan know how om de laatste regelgeving, strategie, leiderschap, fiscale, financiële, HR en andere management actualia te kunnen toepassen in hun organisaties. Vandaar deze halfjaarlijks terugkerende vzw studiedag.
Voor wie is deze opleiding bestemd?
Volgende functiehouders van vzw's:
- bestuurders
- directie
- stafmedewerkers
- financiële profielen
- andere vzw-medewerkers
Voor vzw’s uit diverse sectoren: zorg, onderwijs, cultuur en vele andere maatschappelijke activiteiten.
Methodologie
Leren van experten, van collega's, netwerken, samen pauzeren en lunchen.
Elke deelnemer ontvangt de digitale thema presentaties.
Zeker zijn van jouw plek? Schrijf je in voor 28/03/2026 en betaal €260 excl. btw i.p.v. €290 excl .btw
Schrijf je in met 3 of meer collega's? Contacteer ons voor een extra voordelig tarief.
Deelnemen aan de studiedag in het najaar op 27/10/2026 te Gent? Inschrijven kan via deze link.
Dinsdag 9 juni
- 09:00 u
-
actua RPB-Vennootschapsbelasting en directe fiscaliteit
Begroting opmakenActua directe belastingen: belastingen die rechtstreeks worden geheven op inkomen of vermogen van natuurlijke personen of rechtspersonen.
Actua Rechtspersonenbelasting (RPB) - voor vzw's en bepaalde rechtspersonen
Actua Vennootschapsbelasting (VenB); belasting op de winst van rechtspersonen (bv, nv, ...) die in België gevestigd zijn.
Beleid en vergoeding flexi jobbers (actualiteit), vrijwilligers en andere actua HR-topicsDe vzw-regelgeving schrijft voor dat we jaarlijks een begroting moeten opmaken - maar legt geen enkele vormverplichting op. Hoe gaan we dan te werk ? En wat is de timing ? Wie stelt de begroting op : de Financieel Directeur en/of de Voorzitter vanuit de Ivoren Beleidstoren ? Hoe maken we van de begroting een werkelijk beleidsinstrument ? Waarop baseren we ons bij de opstelling ervan ? Wishful thinking of enig gezond pessimisme ? Hoe zet je trouwens de cijfers van voorbije jaren naast mekaar, en welke tools zijn er dan voor de beoordeling ervan ? En welke soorten begroting zijn er eigenlijk?
In deze sessie focussen we ons op flexi-jobs & nieuwe
HR-topics voor vzw's.
Flexi-jobs veroveren in sneltempo de vzw-sector, maar de regels veranderen voortdurend. Hoe benut je de
voordelen zonder risico's te lopen? En welke nieuwe verplichtingen staan jouw organisatie binnenkort te
wachten? In deze sessie krijg je in één keer helder zicht op wat écht telt: de nieuwste wetgeving,
praktische do's & don'ts.
Daarnaast bekijken we ook actuele HR-verplichtingen waar vzw's in zorg, onderwijs en welzijn vandaag
mee geconfronteerd worden. Denk aan strengere arbeidsduurregistratie, evoluties in vrijwilligerswetgeving,
wijzigingen rond studentenarbeid, nieuwe opleidings- en rapporteringsplichten
- 13:00 u
-
actua BTW
Alternatieve financiering weg van subsidiesActua btw en vzw
Wetgevend kader
Doordacht aan de slag met AI in uw vzwZonder geld geen werking. Je krijgt een systematisch interactief overzicht van alle mogelijke financieringsvormen (behalve subsidies) die door VZW's in België worden gebruikt of kunnen worden gebruikt. Doelen die aan bod komen zijn opstartfinanciering, investeringsfinanciering, het dekken en betalen van lopende kosten en projectfinanciering. De financieringstechnieken worden kort financieel, juridisch en factueel uitgelegd en je krijgt er telkens een of meerdere voorbeelden bij uit de praktijk. Je krijgt ook een werkmethode mee voor uw raad van bestuur, directie of vrijwilligers om na te denken over het aanpakken van een of meerdere nieuwe financieringspistes die je tot op heden nog niet gebruikt hebt. Laat je verrassen met nieuwe inzichten!
Begrijpen wat AI concreet betekent voor je vzw
Opportuniteiten en risico's inschatten
Governance- en zorgplicht
Actieplan
Waar AI inzetten?
Lesdata
| Datum | Startuur | Einduur |
|---|---|---|
| dinsdag 09/06/2026 | 09:00 | 12:00 |
| dinsdag 09/06/2026 | 13:00 | 16:00 |
Data onder voorbehoud van eventuele wijzigingen.
Contact
- T: 078 35 39 30
- Tine@escala.be
Prijsinfo
Zeker zijn van jouw plek? Schrijf je in voor 28/03/2026 en betaal €260 excl. btw i.p.v. €290 excl .btw
Schrijf je in met 3 of meer collega's? Contacteer ons voor een extra voordelig tarief.
Sylvia Thienpont
Business manager social profit, SBB
Janes Antonissen
Boekhouder
Stéphanie Parrein
Juridisch expert sociaal recht, Liantis
Spreker nog onder voorbehoud
Filip De Scheemaeker
VAT Director bij Baker Tilly Belgium
Dirk Coeckelbergh
Duizendpoot, multidisciplinair, juridisch advies, financieel advies, ethiek
Mathias Vermeulen
Praktische AI kenner, L&D professional, #WinstonWolfe